Zincir İşleme Dikimi

Zincir dikiş modelleri birçok dikim alanında fazlasıyla kullanılmaktadır. Kimi zaman anahtarlık yaparken kimi zaman ise yazma kenarları oluştururken bu dikiş türü tercih edilmektedir. Çok yönlü bir dikiş yapısına sahiptir.

Gösterişli ve oldukça dikkat çekici bir şekilde zincir işleme modelleri yapmak mümkündür. Dikiş türleri bazen süslü kıyafetlerin üzerinde çiçek bunun gibi şekiller oluşturmak için de kullanılmaktadır. Bu dikiş türleri doku ve gelinlikler de oldukça önemli bir yer kaplamaktadır. Bunun yanında son zamanlarda moda olan bölünmüş dikiş modelleri de zincir dikiş için dikiş türüne damga vurmaktadır.

Zincir Dikiş Nasıl Yapılmaktadır?

Çemberden iğneyi geçirerek dikişe başlanmaktadır. Zincir dikiş yapılırken yani zincir işleme dikiş modelleri farklı türlerde olabilmektedir. İp geçtikten sonra diğer dışarıdan geçerken bağlantı oluşturacaktır. Bu yapılırken zincir işleme dikimi ip aradan geçirildikten sonra ilk bağlantı olacak şekilde sabitlenmektedir.

İstenilen uzunluğa ve ölçüye geldikten sonra dikiş tamamlanmaktadır. Bu dikiş modeli el ile yapılmaktadır. Her ne kadar zor bir işlem görünse de oldukça kolay bir şekilde yapılmaktadır. Bu zincir işleme tekniği genellikle kumaşı daha gösterişli bir havaya sokmak için de kullanılır.İşinde kaliteyi önem veren güçlü bir şirket olarak yenilikçi, aklın ve modanın ışığında kaliteli işler üreten her yeni gün kendine yenilik katan profesyonel elemanları ve son sistem makinaları ile Türkiye'de lider firmalardan biri olmak için var gücüyle çalışmak

Bize Ulaşın

M.Nesihi Özmen Mah. Savaş Cad. No: 4/1 Kat: 3 Merter / İSTANBUL Telefon:0212 637 02 34 -35 Faks:0212 637 39 40 E-Posta:info@guvensusdikisleri.com
© Tüm Hakları 2022 - Güven Süs Dikişleri Kroşeta Web Tasarım