Büzgü ve Saç Örgü Dikimi

Büzgü ve saç örgü dikimi yapılırken kumaşa oldukça hassas davranılması gerekmektedir. Kumaşın bu dikim sırasında çatallanması ve kopması mümkün olmaktadır. Bu iki türde birbirinden farklı olarak dikilmektedir.

Özellikle büzgü kumaşı doğru tutarak doğru düzgün makinesiyle dikilmesi gerekmektedir. İki modellerinden en zor olanları büzgü ve saç örgü dikimi olmaktadır. Bu iki türde oldukça zor dikilmektedir. Saç örgü dikimi son zamanlarda süs olarak da kullanılmaktadır. Özellikle kumaşları daha süslü gösteren bir dikim stilidir.

Büzgü ve Saç Örgü Dikişi Yapılırken Neye Dikkat Edilmesi Gerekmektedir?

Bu iki dikiş türü de el becerisi isteyen dikişlerdir. Doğru kumaşı seçmek, doğru makineyi kullanmak çok önemlidir. Özel ki bürgü yaparken kullanılan ilk tercihi bile büzgü ipi olması gerekmektedir. Saç tokalarında artık büzgü ve saç örgü dikişi artık yapılmaktadır. Bu tokalar çoğu zaman abiyelerin üstüne bile kullanılmaktadır.

Dikiş işleminde makinenin içindeki iğne, ipin rengi, iğnenin kalınlığı önemli roller taşımaktadır. Saç örgü dikimi elle de yapılabilmektedir ama oldukça uzun saatler sürebilir. Bu sebepten dolayı bu iki dikiş modelini de makinede yapmak daha doğru olacaktır.İşinde kaliteyi önem veren güçlü bir şirket olarak yenilikçi, aklın ve modanın ışığında kaliteli işler üreten her yeni gün kendine yenilik katan profesyonel elemanları ve son sistem makinaları ile Türkiye'de lider firmalardan biri olmak için var gücüyle çalışmak

Bize Ulaşın

M.Nesihi Özmen Mah. Savaş Cad. No: 4/1 Kat: 3 Merter / İSTANBUL Telefon:0212 637 02 34 -35 Faks:0212 637 39 40 E-Posta:info@guvensusdikisleri.com
© Tüm Hakları 2022 - Güven Süs Dikişleri Kroşeta Web Tasarım