Süs Reçme Dikişleri Dikimi

Reçme dikişi alt rüper ipliğinin bağlantısı ile oluşur. 2 ve 3 iğne ipliği grubu ile yapılmaktadır. Bu sağlamlığı sebebiyle de sıkça tercih edilen bir dikiş türüdür. İğne sayısı ile orantılı olarak ön yüzde kilit dikiş bir diğer adıyla düz dikiş görüntüsü bulunurken alt yönde ise kaplama dikişi görüntüsü dikkat çeken özelliklerinden biridir.

Yapılacak işin cinsine göre iğnelerin kalınlığı seçilir. Reçme dikişlerinin kumaşın orta bölümünde birleştirme amacıyla kullanıldığı çokça görünür. Bu süs reçme dikiş modelleri süslemelerinde sıkça kullanılır. Sağlamlığının yanında güzel görünmesini de sağlayan modeldir.

Neden Süs Reçme Dikişleri Kullanılmalıdır?

Kullanım kolaylığı nedeni ile süs reçme dikişleri sıklıkla tercih edilir. Sağlamlığı ile dikkat çeker. Likralı, esnekliği yüksek ve hassas kumaşlardan yapılan ürünlerin bazı bölümlerinin kıvrılarak temizlenmesinde kolaylık sağlar. Özellikle ürünlerin kol ağzı, paça, etek ucu, gömlek önleri gibi yerlerinde süs reçme dikişleri sıklıkla kullanılır.

Genellikle süs reçme dikişleri dikimi sırasında pamuklu ve esnek kumaşlar kullanılır. Bu da kullanan kişiye esneklik açısından büyük bir kolaylık sağlar.İşinde kaliteyi önem veren güçlü bir şirket olarak yenilikçi, aklın ve modanın ışığında kaliteli işler üreten her yeni gün kendine yenilik katan profesyonel elemanları ve son sistem makinaları ile Türkiye'de lider firmalardan biri olmak için var gücüyle çalışmak

Bize Ulaşın

M.Nesihi Özmen Mah. Savaş Cad. No: 4/1 Kat: 3 Merter / İSTANBUL Telefon:0212 637 02 34 -35 Faks:0212 637 39 40 E-Posta:info@guvensusdikisleri.com
© Tüm Hakları 2022 - Güven Süs Dikişleri Kroşeta Web Tasarım