13
Nis

İstanbul Kroşeta

En eski yıllardan beri kullanılan dikiş türü gipe istanbul gipe ile birlikte hala yaşatılıyor. Kol ağızlarına ve etek bel bölgeleri için oldukça fazla kullanıyor. Bazen ise süs için çok fazla tercih ediliyor. Ancak gipe dikiş modeli çok fazla kişi tarafından tercih ediliyor. Bu konuda istanbul gipe dikiş yapan en iyi yerler arasında.

Zincir Montaj

Dikim alanlarında fazlasıyla kullanılır. Hem anahtarlık hem yazma kenarı oluşturmada bu dikiş türü çok fazla tercih ediliyor. Bu sebepten dolayı istanbul zincir montaj yapan yerler çok fazladır. Bu dikiş modeli son zamanların modası halini almıştır.

İstanbul Kabartma Nervür

Dikiş türleri saymakla bitmez bu türlerinden bir tanesi de kabartma nervürdür. Ancak bu iş tam bir dikkat işidir. Ancak İstanbul kabartma nervür işini büyük bir dikkatle yapmaktadır. Çünkü büyük emek ister ve oldukça da estetik bir tür olarak bilinmektedir. Herkes bu dikiş türünü yapamaz. Belirli bir eğitim ve tecrübe gerektirir.

İstanbul Punto

İplikleri kumaşa sabitlemek için bu dikiş tekniği kullanılır. Nakış ve oyalarda sıklıkla kullanılır. Dikişlere bir şekil veren ve stabilite eden dikiş türü acur dikişi olarak bilinmektedir. Ancak punto dikim acur dikimden daha fazla dayanıklı bir özelliğe sahiptir. Bu sebepten dolayı istanbul punto sayesinde daha dayanıklı dikişler yapabilirsiniz.

Dikiş türleri arasında yer alan kroşeta iki parçayı birleştirmek için kullanılır. Kenar süslemeleri için bu model oldukça fazla kullanılır. Gayet modern ve estetik bir görünüme sahiptir. Giyim sektöründe en çok kullanılan modelidir. Ayrıca istanbul kroşeta kenar süslemeleri ve giyim sektörü için çok fazla bu dikiş türü için dikim yapan yerler vardır.

Dikiş türleri arasında istiridye dikişi yerini alır. İstiridye dikiş için 12 farklı modelde istanbul istiridye dikişi yapar. Dikiş türleri arasında kullanımı kolay olduğu için süs dikişleri çok fazla kullanılır. Kullanımı kolay olduğu kadar sağlamdır da. Genelde bunlar için pamuklu ve esnek kumaşlar kullanılır.

İstanbul Süs Dikişleri

Bu yüzden istanbul süs dikişleri yapımında hem kullanımı kolay hem gayet sağlam süs dikişleri yapar.

Dikiş türleri arasında yerini alan çoban dikişi de 12 farklı modelde yapılır. Hangi kumaşa dikiş yapılacaksa istanbul çoban dikişi için uygun modeli bulur. Dikimi gerçekleştirir.

Dikiş türlerinden biri olan pilise dikişi zor gibi görünüyor olsa da aslında kolaydır. Kumaş önce katlanır. Bu sayede pile modeli veriliyor. Ardından kat kat işlemi için ölçü alınıp dikime başlanır. El ile değil genelde dikiş makinesi ile yapılır. Bu sayede daha hızlı olur. Bundan dolayı istanbul plise dikişi yapımında hem kalitelidir hem oldukça hızlıdır.