Küçükçekmece Süs Dikişleri
13
Nis

Küçükçekmece Süs Dikişleri

Moda dünyasının oldukça yakın bir şekilde takip ettiği dikiş türleri arasında olan gipe dikiş, dikiş alanında uzman olan ve tecrübe sahibi olan kişiler tarafından son derece titiz bir şekilde yapılmaktadır. Gipe dikiş yapımı esnasında özel makinelerin yeri oldukça fazladır. Eğer gipe dikiş özel makineler ile yapılırsa herhangi bir aksilik büyük oranda çıkmayacaktır.

Gipe dikiş modeli yeni yeni kullanılan bir dikiş türü değildir. Yapımı en eski zamanlardan gelmektedir. İstanbul’un önemli ilçelerinden biri olan Küçükçekmece’de gipe dikiş modelini oldukça profesyonel kişiler yapmaktadır. Hâl böyle olunca küçükçekmece gipe konusunda kendini fazlasıyla geliştirmiştir. Kendini geliştirmek ile kalmamış en kaliteli gipe dikişi küçükçekmece gipe dikiş de yapmaktadır.

Zincir Dikiş Modeli Nedir?

Yapımı çemberden iğne geçirilme ile başlanır. Çok farklı ve çeşit çeşit türlerden bu modeller yapılmaktadır. Özel makineler bu model için kullanılmaz. El emeği ile yapılan bir modeldir. Zor bir yapımı vardır diye bazı kişiler ön yargıya kapılabilir. Ancak asla düşünüldüğü gibi zor bir dikiş modeli değildir.

Kumaşlar üzerinde yapılan bu model daha dikkat çekici kumaşları ortaya çıkarır. Dikkat çekici kumaşlar elde etmek için küçükçekmece zincir montaj size en göz alıcı kumaşları ortaya çıkarabilir.

Kabartma Nervür Nedir ve Nasıl Yapılır?

Bu yapılacak dikişin ipliği özel bir iplikten oluşur. Bu teknik desenler ortaya çıkarmak için yapılmaktadır. Bu dikiş modeli kolay bir dikiş modeli değildir. Ciddi bir emek ister ve oldukça da zordur. Bu dikimin nihai hedefi estetik bir görünümü ortaya çıkarmaktır. Desen bir panonun üzerine yapılır. Küçükçekmece’de zincir montaj işini yapan pek çok yer vardır. Estetik bir görünüm için küçükçekmece kabartma nervür oldukça dikkatli bir şekilde çalışmalarını sürdürür.

Acur ve Punto Dikim Nedir?

Acur dikişi ve punto dikimi iğneye benzer bir şekilde adlandırılır. Bu dikiş türünde kağıt veya kumaş gibi bir sınırlama yoktur. Her türlü kumaşın üzerine işlenebilir. Bu konuda Küçükçekmece’de usta olan kişiler mevcut durumdadır. Punto dikişlerini küçükçekmece punto doğru bir şekilde yapmaktadır. Göründüğü üzere punto ve acur dikişi hakkında yer almakta olan bütün bilgiler bu şekildedir.

Dikiş türleri arasında yerini alan bir başka tür ise kroşeta dikiştir. Kroşeta dikiş türü genelde kenar süslemeleri için kullanılır. Eğer yapılacak olan kenar süsleme işiniz bulunuyorsa kenar süslemelerini küçükçekmece kroşeta yapmaktadır. Türler arasında istiridye dikişi de yer almaktadır. Çok fazla çeşidi bulunan bir dikiş modelidir.

Küçükçekmece Süs Dikişleri

Bu birbirinden farklı olan dikiş modellerini küçükçekmece istiridye dikişi yapmaktadır. Kolay kullanımı ve pek çok kişinin tercihi olan süs dikişleri dikkat çekmeye başlayan bir dikiş modelidir. Kullanımı hem kolaydır hem de oldukça sağlam bir özelliğe sahiptir. Hatta temizliği oldukça kolaydır. Bu durumda küçükçekmece süs dikişleri göz alıcı ürünleri ortaya çıkarır.

Bunu yapmasının yanı sıra küçükçekmece çoban dikişi yapan yerler arasında yerini almıştır.En son söyleyeceğimiz dikiş modeli ise plise dikiştir. Bu dikiş modelini küçükçekmece plise dikişi adı altında çok güzel plise dikişler yapmaktadır.