Bursa Süs Dikişleri
13
Nis

Bursa Süs Dikişleri

Gipe dikiş türü ile moda oldukça yakından ilgilenir. Bu sebepten dolayı mesleğinde uzman olan kişilerin yapması daha iyi sonuçlar verecektir. Özel makineler aracılığı ile bu gipe dikiş türü yapılmaktadır. Bu sayede dikişlerin atması veya iplerin kopması gibi sıkıntılar ortadan büyük ölçüde kalkacaktır.

Gipe dikiş modeli oldukça eski zamanlardan beri tercih edilen bir dikiş modelidir. Ülkemizin nadide şehirleri arasında yerini alan bursa gipe konusunda kendini oldukça fazla geliştirmiştir. Hatta en iyi dikişlerden birisini bursa gipe dikiş yapmaktadır.​​

Zincir Dikiş Nedir?

Bu zincir modelinde çemberden iğne geçilerek başlanır. Ancak bilinmelidir ki zincir montajlar oldukça farklı türlerde yapılmaktadır. Bu dikiş modeli el ile yapılmakta olan bir modeldir. Dışarıdan bakıldığında zor gibi görünür, fakat oldukça kolaydır. Bu yöntem sayesinde kumaşlar daha göz alıcı bir görünüme sahip olur. Kumaşlarınızı bursa zincir montaj tecrübesine teslim ederek daha gösterişli olmasını sağlamanız mümkündür.

Kabartma Nervür

​​​​​​Bu dikiş için kullanılmakta olan iplik oldukça kaliteli olmak zorundadır. Kabartma tekniği sayesinde pek çok desen ortaya çıkar. Ciddi bir emek isteyen dikimdir. Estetik görünüm bu dikiş modelinde ön planda yer almaktadır. Yapılacak olan desenler pano üzerine yapılır. Bursa şehri bu işinde ehli konumunda yer almaktadır. Yapılmış olan bursa kabartma nervür oldukça titiz ve estetik bir şekilde yapılmaktadır. Ama bir

Acur ve Punto Dikim

İğneye benzer şekliyle adlandırılan acur dikişi ve punto dikimi kağıt veya kumaş fark etmeden her dikişin kumaşın iki ipliği üzerinden işlenir. Punto dikişleriniz bursa punto sayesinde en iyi şekilde yapılmaktadır.

Kenar süslemeleri için kullanılan bir başka dikiş türü ise kroşeta olarak bilinmektedir. Kenar süslemelerini bursa kroşeta en güzel şekilde yapmaktadır.

Bursa Süs Dikişleri

Bir başkası ise istiridye dikişidir. Toplamda 12 farklı çeşidi yer alır. 12 farklı modelde olan istiridye dikişi bursa istiridye dikişi yapmaktadır. Kullanımı çok kolay olan ve bu yüzden de çok fazla tercih edilen dikiş türü süs dikişleridir. Bu türün en göze çarpan özelliği sağlam olmasından geçer. Oldukça esnek ve sağlam kumaşlardan yapıldığı için temizlenmesi kolaydır.

Hızlı ve göz alıcı ürünleri ortaya çıkaran bursa süs dikişleri oldukça göz alıcı modelleri gayet hızlı bir şekilde yapar. Sadece bunlarla sınırlı kalınmaz. Çünkü bursa çoban dikişi modeli bile yapılmaktadır. Dikiş modelleri arasında yer alan plise dikişi de şimdi profesyonel olan bursa plise dikişi sayesinde hızlı bir şekilde yapılmaktadır.