25
Eki

Zincir Dikimi

Dikiş, tekstil sektörünün en önemli kaynağıdır. Kullanımı asırları bulan dikiş tekniği, M.Ö ye dayanmaktadır. İlk örneği Çin’de görülen zincir dikişi tekniği ipek ipliklerden yapılan nakışlardır. Sayısız alanda dikiş teknikleri kullanılarak güvenle üretim yapılmaktadır. Fakat gelişen zaman ve teknik donanımlara bağlı olarak ürünlerde, dikiş tek başına yetmemeye başlamış bulunmaktadır. Denemeler sonucunda sayısız süs dikiş teknikleri geliştirilmiştir.

Zincir Dikimi Tekniği

Dikiş teknikleri arasında güvenli ve kolay kullanımlı zincir dikimi tekniği yaygın kullanılmaktadır. Zincir dikimleri güvenli dekoratif ve şık örneklerdir. Zincir dikişinin en belirgin özelliği, iki kumaş arasına yerleştirilen kauçuk, elyaf gibi ürünler desteğiyle dekoratif süsler yapılabilmesidir. Zincir dikimleri her türlü kumaşa uygulanabilmektedir.

Geçmişte el yapımı olarak üretilen pek çok teknik günümüzde ileri teknoloji ürünü makinelerle yapılabilmektedir. Bu sayede daha kısa sürede daha şık, dekoratif zincir dikişi teknikleri yapılabilmektedir. Süs dikişleri alanında profesyonellik geliştiren ekip ve ekipmanla mucizeler yaratılabilmektedir. Her türlü tekstil ürününe uygulanabilecek zincir dikiş tekniğiyle şık ve zarafet timsali ürünler hazırlanabilmektedir.

Zincir Dikişi Nasıl Yapılır?

Zincir dikiş tekniği, iki kumaş arasına yerleştirilen pamuk, elyaf ya da kauçuk malzemeler desteğiyle sağlam, zarif ve şık modeller üretilebilmektedir. Birbirinden güzel tasarımların ürünlere aktarılarak işlenmesiyle zincir dikimleri bambaşka görünüme kavuşabilmektedir. Guvensusdikisleri.com/ adresiyle iletişim kurarak siz de zincir dikimi işlerinizi yaptırabilirsiniz. Uygun fiyata özel tasarımlar uzman desteğiyle hazırlanarak tam zamanında teslim edilmektedir. Size uzun yıllar ürünlerinizi kullanım keyfi kalacaktır.