Bayrampaşa Kroşeta
13
Nis

Bayrampaşa Kroşeta

Giyim ürünlerinde satın almayı etkileyen faktörleri saymak gerekirse renk, model, ihtiyaç ve görsellik gelecektir. Bu etkenlerin içinde ilk gözümüze çarpan ve satın almayı etkileyen ilk neden ise görselliktir. Kıyafetlerin görsel kazanımı dikiş tekniklerinden geçer.

Giyimi gösteren onu albenili yapan süs dikişleri ve kullanılan metreyelerdir. Çeşitli süs dikişleri bulunmaktadır. Bu dikişlerin isimlerini belirtmek gerekirse;

Gipe

Zincir

Kabartmalı nervür

Punto

Acur

Kroşeta

İstiridye

Süs dikişleri

Çoban dikişi

Plise dikişi

Her bir dikiş kumaşa bambaşka bir görünüş vermektedir. Dikişin iyisi kıyafete muhteşem bir görüntünün kazandırılmasının yanında kaliteli bir dokunuş hissiyatı vermektedir. Bu dikiş türleri nedir nerelerde nasıl kullanılır hakkında teknik bilgilere geçecek olursak;

Gipe Dikişi

Bu türlü bir dikişi bayrampaşa gipe olarak www.guvensusdikisleri.com adresinden görsel olarak inceleyebilirsiniz.

Bayrampaşa gipe dikiş bir tür lastik olarak piyasada bulunan gipe lastiğin dikiş makinesine takılarak kumaşın üzerine şeritler halinde dikilmesi ile elde edilen dikiş türüdür.

Lastik kumaşı büzüştürür ve sıra halinde bu dikiş yapıldığında güzel ve hoş bir görünüm elde edilir. Kıyafetlerde elbiselerin üst bedeninde, kul uçlarında veya ara süslemeler gibi birçok kısımda kullanılabilir.

Zincir Montaj

Firmanın sitesinde görebileceğiniz ve bayrampaşa zincir montaj konusuna firmanın hâkim olduğunu ve zincir montajı konusunda tecrübeli olmaları dikkati çekmektedir. Zincir ve türevlerinin kıyafet üzerindeki etkisi tartışılmazdır. Zincirli ve benzeri ürünler kıyafete montaj yapıldığında kıyafetin duruşu, modeli ve fiyatı anında değişim göstermektedir.

Alıcı olan müşteriler tarafından çok daha fazla görselliğe sahip olduğu için diğer kıyafetlerden daha çok göze hitap eder. Bu da satış oranında artışa neden olur. Zincir dışında zincir şeklindeki taşlar, pırlantalar, boncuklar da aynı şekilde kumaş üzerine montaj yapılmaktadır.

Yaka kenarlarına, kol uçlarına, ceket sırtlarına, ceplere, pantolonlara ve birçok yere takılabilir. Tasarımın yapıldığı her yere zincir ve türevlerinin montajı yapılabilir.

Kabartma Nervür Dikişi

Bayrampaşa kabartma nervür aramalarınızda firma nervür çeşitlerinin her türünü müşterilerinin hizmetine sunuyor. Nervür kumaşlara ince kabarmalı çizgiler katarak zarif ve kibar bir görünüm kazandırır.

Ayrıca kotlarda, ceket kol manşetlerinde veya süs görünümünde çok çeşitli kullanım alanı vardır. Özellikle bayan gömleklerinin ön kısımlarında kullanılan bu dikiş kumaşa çok naif bir görüntü kazandıran dikiştir.

Acurlu ve Punto Dikişi

Punto dikişi ve acur dikişi makine iğnesin iki farklı nokta arasında gidip gelmesi ile oluşan bir dikiş çeşididir. Cep kenarlarında, pantolon ceplerinde, çorap eşlerini birleştirmede, yaka kenarlarında, kemer yerlerinde kullanılır. İstanbul Bayrampaşa punto dikişlerinizi Güven Süs Dikişleri firması deneyimli kadrosu ile müşterilerine hizmet vermektedir.

Kroşeta Dikişi

bayrampaşa kroşeta dikişi yapan firma genellikle iç çamaşırlarında, yaka ve kol dikişlerinde kullanılmaktadır. Süsleme olarak kullanılacağı gibi iki parça kumaşı kapatmak amacı ile de kullanılabilir.

İstiridye Dikişi

Daha çok bebek battaniyelerinin kenarlarında kullanılan dikiş türüdür. Bayrampaşa istiridye dikişi yapan firma istiridye dikişi ve diğer süs dikişleri konusunda kaliteli ve deneyimli kadrosu ile hizmet vermektedir.

Süs dikişleri

Adından da anlaşılacağı üzere kumaşlara dekoratif süs maksadı ile yapılan dikiş türüdür. Çeşitli motif ve renklerde kumaşa işlenerek değişik ve güzel bir görünüm kazandırır. Giyimin her türünde ve her yerinde süs dikişleri kullanılabilir. Göze hitap ettiği için genellikle gözle görülen kısımlarda süs dikiş uygulamaları yapılır. Bayrampaşa süs dikişleri olarak arama yaptığınızda firmanın çeşitli süs dikişleri yaptığı görülmektedir.

Çoban dikişi

Çok ilginç olan çoban dikişi yan bacak, gömlek kollarında ve çeşitli yerlerde süs amaçlı kullanılan dikiştir. Overlog makinasında tek iğne ile kumaş katı boş dikiş yapılıp sonrasında kumaş gerdirilerek elde edilen dikiş türüdür.

Görünümü oldukça şıktır. İnce çizgiler halinde uzun bir hat üzerinde güzel görünüm verir. Güven süs dikiş firması bayrampaşa çoban dikişi yapmaktadır.

Plise dikişi

Plise dikişi çok keyifli bir dikiş tarzıdır. Eteklerdeki pililerin oluşumunda yapılan bir dikiştir. Adını da buradan almıştır. Pililerin bozulmaması ve uzun, dayanıklı pileler için bu dikiş uygulaması yapılmaktadır. Pililerin olduğu her yere bu dikiş uygulaması yapılır. Kıyafete kalite katar. Güven süs dikiş firması bayrampaşa plise dikişi itina ile yapmaktadır.